Co děti potřebují

 

 

Vše co potřebuje dítě do mateřské školy?

 

·        Pohodlný oděv do třídy  (tričko, tepláky, legíny, punčocháče, holčičky popř. sukýnku ) – malujeme, cvičíme, zpíváme, hrajeme si na koberci, stolujeme, sami se svlékáme a oblékáme při použití toalety atd.

·        Přezůvky

·        Další oděv a obuv pro pobyt venku– na sport, do pískoviště (např. starší oblečení nebo teplákovou soupravu a botasky nebo tenisky – volte oděv takový, který si dítě může ušpinit, cítí se v něm dobře a nemusí si dělat starosti),

·        Pyžamo (noční košilku),

·        Náhradní oděv, spodní prádlodo pytlíku v šatně (pro případ polití při stravování, kreslení, eventuálně pomočení).

 

Všechny věci by měly být řádně označeny – podepsány( např. fixou na textil), předejdete tak k jejich záměně či ztrátě.